środa, 19 listopada 2014

Pani od wody-Małgorzata Olasińska-Chart

Wielokrotnie mówiłam wam, że Polacy angażują się w krajach afrykańskich, w akcje mające na celu polepszanie warunków higienicznych.
Polecam Wam artykuł o Pani Małgorzacie Olasińskiej - Chart, która buduje studnie w Sudanie Południowym.

http://blog.onet.pl/42383,1,archiwum_goracy.html

niedziela, 16 listopada 2014

Tydzien Edukacji Globalnej - PRZEGLĄD FILMÓW EDUKACYJNYCH nt. GLOBALNEGO POŁUDNIA






Szanowni Państwo,
 
Mam przyjemność zaprosić Państwa uczniów/ uczennice i kadrę pedagogiczną na bezpłatne wydarzenie w zakresie edukacji globalnej: PRZEGLĄD FILMÓW EDUKACYJNYCH nt. GLOBALNEGO POŁUDNIA organizowany przez Fundację  Partners Polska w sali widowiskowej PMDK w Otwocku w dniu 19 listopada od. godz. 9:00 do 17:30.  


 

Niszczycielska rola wychowawnia autorytarnego i bicia dzieci.

 Zachęcam do przeczytania wypowiedzi Profesora Bogusława Śliwerskiego, o metodzie "kija i marchewki"

http://sliwerski-pedagog.blogspot.com/2014/11/niszczycielska-rola-wychowania.html

Po bloga zachęcam do zapoznania się z wynikami raportu Rzecznika Praw Dziecka "Bicie dzieci po polsku....czyli postawy społeczne wobec przemocy w wychowaniu"

http://brpd.gov.pl/sites/default/files/prezentacja_wynikow_badan_2014.pdf

Spot kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka, mającej na celu zwrócenie uwagi na problem bicia dzieci. 
Reżyseria: Jan Komasa. 
Obsada: Jerzy Radziwiłowicz.
Kreacja: agencja TELESCOPE. 
Produkcja: PAPAYA FILMS.
Start kampanii: 16 października 2014 roku.

http://blog.rodziceprzyszlosci.pl/2014/10/21/polacy-wciaz-widza-zlego-klapsie/?utm_source=wysija&utm_medium=email&utm_campaign=newsleter+listopad

czwartek, 13 listopada 2014

Ogólnopolski Dzień Dobrego Słowa

13 listopada 2014 w jednej z warszawskich szkół podstawowych odbędą się obchody Ogólnopolskiego Dnia Dobrego Słowa – inicjatywy Fundacji Wychowanie do szczęścia Iwony Majewskiej-Opiełki. Celem akcji jest pokazanie znaczenia, siły słów, roli jaką odgrywają w naszym życiu. Istotą projektu, wdrażanego w szkołach w całym kraju, jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach codziennego. 


Projekt jest realizowany przez Fundację Wychowanie do szczęścia Iwony Majewskiej – Opiełki wg jej autorskiej koncepcji. Nadrzędną ideą projektu jest przekonanie, że dzięki propagowaniu zasad kulturalnego zachowania, szacunku dla języka polskiego, dbaniu o czystość i poprawność wypowiedzi dzieci i dorosłych, świat może być lepszy.
Zgodnie z założeniem projektu, każdego 13. dnia miesiąca szkoły świętują ten dzień podejmując inicjatywy, których celem jest podkreślenie znaczenia i siły słów i wspólna praca nad właściwym stosunkiem do słowa.
W programie głównych obchodów zaplanowanych na 13 listopada przewidziano spotkanie uczniów z kilku warszawskich szkół, wspólne wykonanie piosenki promującej ideę dobrego słowa, a także rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ,,Dobre słowo, które zmienia świat”. Swój udział zapowiedzieli goście – pani Karolina Malczyk Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania oraz wspierający całą akcję pan Robert Chilmończyk znany jako „Wesoły Kierowca”.
Po uroczystości w szkole dzieci z nauczycielami wyjdą do centrum Warszawy. Uczniowie będą przedstawiać przechodniom ideę Dnia Dobrego Słowa używając przy tym form grzecznościowych i ładnych, przyjemnych słów. Po „zaliczeniu cytrynowego egzaminu” przez przechodniów, uczniowie będą obdarowywali ich naklejkami z napisem: ,,Powiedz to dobrym słowem”.

Debata “Zmierzch praw człowieka na Wschodzie”

Warszawa, debata: “Zmierzch praw człowieka na Wschodzie”. Debata odbędzie się 21 listopada 2014 roku, w godzinach 10.00-14.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Lipowa 4) w sali A3.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz
Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
serdecznie zapraszają na debatę z okazji wręczenia Nagrody im. Sacharowa pt.
“Zmierzch praw człowieka na Wschodzie”
Debata odbędzie się w piątek, 21 listopada 2014 roku, w godzinach 10.00-14.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Lipowa 4) w sali A3.
Debata podzielona będzie na dwa panele: “Sytuacja obrońców praw człowieka w Europie Wschodniej” oraz “Ukraina na krawędzi”
Goście debaty m.in.:
  • Andrzej GRZYB (poseł do Parlamentu Europejskiego)
  • Paweł KOWAL (ekspert, były poseł do PE)
  • Profesor Klaus BACHMANN
  • Vugar GOJAYEV (European Stability Initiative)
  • Krystyna KURCZAB-REDLICH (pisarka)
  • Oleksandra MATVIYCHUK (SOS Euromajdan)
  • Danuta PRZYWARA (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
  • Ziemowit SZCZEREK (pisarz)
  • Pavel YUROV (ukraiński reżyser teatralny)
Prowadzenie: redaktor Michał ADAMCZYK
Udział w spotkaniu prosimy potwierdzać do 19 listopada na adres epwarszawa@europarl.europa.eu.

 (http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1028654.html?utm_source=prenumerata_mazo&utm_medium=email&utm_campaign=13.11.2014)